Vikings : War of Clans

Vikings: War of Clans to gra strategiczna MMO opracowana i opublikowana przez Plarium . Gra jest darmowa, chociaż niektóre funkcje są dostępne dla graczy do kupienia.W Wikingach: Wojna klanów, gracze muszą współpracować ze sobą, aby stworzyć własny klan . Każdy klan ma hierarchię rządzącą od rangera do szefa, a każdy gracz ma zasięg odpowiedniego organu. 

Głównym celem gry jest uchwycenie miejsca mocy - unikalnej lokalizacji umieszczonej w centrum każdego królestwa. Gracze tworzą i rozwijają własne klany, szkolą oddziały i ulepszają swoich bohaterów i ich miasta. Każda aktualizacja w grze wymaga specjalnych zasobów - drewna, żelaza, żywności, kamienia, srebra lub waluty w grze "złota". Zasoby można uzyskać poprzez modernizację budynków zasobów w mieście, podejmowanie marszów do lokalizacji zasobów na globalnej mapie i atakowanie miast innych graczy. 


Gracze mogą łączyć się w grupy do 100 osób, zjednoczeni pojedynczą nazwą klanu, tarczą, przepisami i strukturą zarządzania. Gracze tworzą klany, aby osiągnąć wspólne cele, takie jak zdobycie Miejsca Władzy, udział w zawodach klanu i pomoc członkom klanu w rozwoju. 

Gracze w grze są geograficznie podzieleni na różne lokalizacje gry - królestwa. Średnio w każdym królestwie może być około 45 000 graczy. Do końca 2016 roku było ponad 270 królestw.

Podczas tworzenia gry zespół programistów wykorzystał informacje z artykułów i książek na temat historii Półwyspu Skandynawskiego oraz z programów telewizyjnych i filmów przedstawiających marsze wojenne i codzienne życie Wikingów , a także inne źródła zawierające informacje na wczesnośredniowiecznej Skandynawii.


Komentarze